2009-01-21Meblarstwo: Stylowo i nowocześnie - nowe spojrzenie na uchwyt

Meblarstwo, maj 2008, 5 (89).

ARUM i GRECO – nowe kolekcje firmy GAMET, to klasyka i powrót do starożytności. Te oryginalne uchwyty oraz wyprzedzające je nowoczesnym wzornictwem uchwyty niemieckiej projektantki Ute Broeker są nową propozycją GAMETU na nadchodzący sezon.
Opracowała Irena Muszałowska

Czym jeszcze można zaskoczyć producentów mebli? Okazuje się, że sposobów jest kilka. Należą do nich między innymi uchwyty i gałki meblowe.

Do najnowszych propozycji ozdobnych akcesoriów meblowych firmy GAMET należy między innymi kolekcja ARUM. W jej skład wchodzi uchwyt dwupunktowy UR16 o rozstawie L = 96 mm oraz KR16 o rozstawie L = 32 mm i gałka GR16. Akcesoria wykonane są ze stopu cynkowo-aluminiowego i dostępne w kolorze patyny na mosiądzu, który podkreśla ich charakterystyczny styl. Wyróżniają się one ciepłym i łagodnym wzornictwem i idealnie komponują z meblami w stylu klasycznym i rustykalnym.

Drugą nową kolekcją jest GRECO, na którą składa się uchwyt dwupunktowy UR17, kołatka KR17 oraz gałka GR17. Uchwyt i kołatka produkowane są w rozstawie L = 96 mm. Akcesoria te wykonane są ze znalu i dostępne w kolorze patyny na mosiądzu. Kolekcja charakteryzuje się prostymi geometrycznymi kształtami, które nawiązują do motywów starożytnych. Stylistycznie dopasowane są do wnętrz kuchennych, salonowych i gabinetowych, zarówno tych klasycznych jak i stylizowanych.

Na potrzeby firmy uchwyty projektuje także niemiecka designerka Ute Broeker. Zaprojektowane przez nią modele UN26 i UN27 są propozycją dla osób ceniących we wzornictwie prostotę i chłodną elegancję. Wykonane są one ze znalu i dostępne w wykończeniu chromu, chromu satynowego i niklu szczotkowanego. Uchwyt UN27 dostępny jest w rozstawie L = 96mm, natomiast UN26 w wersji „lewy” i „prawy” w rozstawie L = 16mm.

ARUM i GRECO – nowe kolekcje firmy GAMET, to klasyka i powrót do starożytności.