2009-01-21Kuchnia Materiały i Technologie: GAMET Numer 1 w Polsce

Gamet S.A. jest liderem w produkcji i sprzedaży ozdobnych akcesoriów dla branży meblowej i jednym z wiodących w branży budowlanej. W ofercie firmy znajdują się między innymi: uchwyty, gałki, nóżki meblowe, wieszaki oraz klamki do drzwi. Jest to niewątpliwie obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów w branży akcesoriów meblowych i klamek w Europie.

Dzięki współpracy z najlepszymi krajowymi i europejskimi designerami, wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii oraz nieustannej pracy nad podwyższaniem jakości Gamet jest w stanie zaoferować swoim klientom produkty, które spełniają najwyższe światowe standardy. Połączenie potencjału produkcyjnego w Polsce ze sprawną siecią logistyczną, nowoczesnymi magazynami składowania pozwala szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

Spółka Gamet dużą wagę przykłada nie tylko do projektowania nowych akcesoriów meblowych, ale również do ochrony prawnej wzorów i własności przemysłowej. W tym celu każdy nowo wprowadzany wzór zgłaszany jest nie tylko do Urzędu Patentowego działającego na terenie Polski, ale także kierowany jest do międzynarodowych podmiotów zajmujących się ochroną własności przemysłowej. Potwierdzają to między innymi świadectwa rejestracji wystawione przez Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego dla wybranych wzorów.

Co roku firma wprowadza kilkanaście nowych kolekcji akcesoriów meblowych i budowlanych charakteryzujących się oryginalnym designem podążającym za rynkowymi trendami. Wprowadzane nowości są niejednokrotnie kolekcjami dedykowanymi określonym odbiorcom i stanowią odpowiedź na ich indywidualne potrzeby, dotyczy to zwłaszcza producentów mebli.

Poza dekoracyjnością i estetyką proponowane przez Gamet wzornictwo to także ergonomia i funkcjonalność oraz jakość, która uzyskana została dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i najlepszych materiałów.

O sukcesach współpracy spółki Gamet z klientami i projektantami świadczą przyznane nagrody i wyróżnienia, między innymi tytuł „Partnera Roku 2006” w rankingu przeprowadzonym przez dwumiesięcznik „Produkcja Mebli” w kategorii Najlepszy Dostawca Akcesoriów Meblowych w roku 2006. Firma może pochwalić się także honorowym odznaczeniem „Za Zasługi dla Wynalazczości” nadanym w 2007 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej przez prezesa Rady Ministrów w uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie wynalazczości.

Kuchnia Materiały i Technologie, nr 5, rok 2008, rocznik.