2009-01-21Kuchnia Materiały i Technologie: Od retro po nowoczesność...

Kuchnia Materiały i Technologie, nr 5, rok 2008, rocznik.

Oferta ozdobnych akcesoriów meblowych Gamet to oryginalne i różnorodne wzornictwo, bogata kolorystyka oraz doskonała jakość. Firma nieustannie wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów i rozszerza swój asortyment o nowe i ciekawe propozycje produktowe. Można znaleźć tutaj zarówno kolekcje uchwytów i gałek w klasycznym stylu oraz w bardziej ozdobnym, nawiązującym do stylistyki retro, jak i podążającym za nowoczesnym wzornictwem.

Jedną z wielu nowości firmy Gamet na rok 2008 jest seria uchwytów RE01, RE02 i RE03, charakteryzująca się prostym i ergonomicznym kształtem. Nowe propozycje różnią się między sobą kształtem stopki. Ich część chwytowa wykonana jest ze stali, natomiast nóżki z aluminium.

Dzięki licznym wykończeniom – począwszy od lśniącego chromu, niklu satynowego i szczotkowanego, po stonowany chrom satynowy – uchwyty dają możliwość szerokiego ich zastosowania w nowoczesnych meblach kuchennych i pokojowych.

Dodatkowym atutem jest różnorodność rozstawów w obrębie jednego wzoru L = 128, 160, 192 mm, która pozwala na dowolne dopasowanie elementu w zależności od rozmiarów frontów mebli. Poza wysoką jakością wykonania, prostym i masywnym wzornictwem akcesoria wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością.

Do najnowszych propozycji w ofercie Gamet należy także seria Maritimo. W jej skład wchodzi gałka GR15 oraz dwa uchwyty dwupunktowe: UR15 o rozstawie L = 96 mm i UP15 o rozstawie L = 32 mm. Kolekcja miała swoją międzynarodową premierę na tegorocznych targach ZOW w Bad Salzuflen w Niemczech.
Wykonana jest ze ZnAl-u i występuje w wykończeniu patyny na mosiądzu. Dzięki łagodnej linii wzorniczej i delikatnym dekoracjom kolekcja stanowi bardzo subtelne podkreślenie mebli klasycznych oraz stylizowanych.

Kolejnymi nowościami firmy Gamet są kolekcje Rustico i Creavi, które stylistycznie zostały dopasowane do wnętrz kuchennych. Obydwie kolekcje wykonane są ze ZnAl-u (stopu cynku i aluminium) i dostępne w kolorze antique english, który podkreśla ich charakterystyczny styl.

W skład serii Rustico wchodzi uchwyt kołatkowy dwupunktowy UR21 o rozstawie L = 80 mm oraz kołatka KR21.

Z kolei kolekcja Creavi składa się z uchwytu dwupunktowego UR20 oraz kołatki KR20. Nowości te wyróżniają się ciepłym i łagodnym wzornictwem i tym samym idealnie komponują się z meblami w stylu klasycznym i rustykalnym.

Ciekawym wzornictwem, wpisującym się w stylistykę retro, charakteryzuje się kolekcję Rota. W jej skład wchodzą: uchwyt dwupunktowy UR13, gałka GR13 oraz kołatka KR13. Akcesoria wykonane są ze ZnAl-u wykończonego patyną na mosiądzu. Uchwyt dwupunktowy dostępny jest w rozstawie L = 64 mm, z kolei gałka oraz kołatka mają średnicę 45 mm.

Kolekcja stanowi połączenie funkcjonalności z niepowtarzalnym wzornictwem. Wykończenie akcesoriów patyną na mosiądzu imitującą stary mosiądz powoduje, że nabierają one dostojności i stają się bardzo stylowymi elementami ozdobnymi mebli. Walory dekoracyjne tej kolekcji nadają unikalnego charakteru meblom, a przy meblach wykonanych z naturalnego drewna dodatkowo podkreślają naturalne piękno tego materiału. Kolekcja Rota daje szerokie możliwości zastosowania uchwytów, gałek czy kołatek w meblach kuchennych, gabinetowych czy salonowych, zarówno o klasycznym charakterze, jak i w meblach bardziej stylizowanych.

Najkrótsze prowadnice z pełnym wysuwem

Firma Gamet, oficjalny dystrybutor akcesoriów marki Accuride w Polsce, wzbogaciła swoją ofertę w zakresie krótkich kulkowych prowadnic teleskopowych Accuride.

Do sprawdzonej serii DZ3832 z długościami od 150 mm, obciążeniem do 45 kg i pełnym wysuwem dołączają kolejne: DZ2601-0015 o długości 150 mm, pełnym wysuwie i obciążeniu nominalnym 12 kg oraz DZ9301-0010 o długości 254 mm, także pełnym wysuwie i obciążeniu aż do 227 kg.

Na drugim biegunie oferty Accuride znajdują się prowadnice o długości 1,5 m i również 100% wysuwie.
Pełna oferta produktów Accuride dostępnych „z półki, od ręki” zawiera teraz prowadnice od 150 mm do 1524 mm, w długościach co 50 mm i obciążeniu od 12 do 227 kg na parę, w zależności od typu.

Firma nieustannie wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów i rozszerza swój asortyment o nowe i ciekawe propozycje produktowe. Można znaleźć tutaj zarówno kolekcje uchwytów i gałek w klasycznym stylu oraz w bardziej ozdobnym, nawiązującym do stylistyki retro, jak i podążającym za nowoczesnym wzornictwem.