2009-01-21Meble Materiały i Akcesoria: Z kroplą bursztynu

nr 9 (86) październik 2007

"Bursztynowy szlak" to wyjątkowa seria uchwytów i gałek zaprojektowana dla firmy Gamet przez młodego i cenionego artystę Sebastiana Olszewskiego z pracowni Neus w Toruniu. Stanowi ona niezwykłe połączenie sztuki, zdobnictwa, unikatowych w świecie walorów Polski, jak też inspiracji tajemnicami wodnego życia z formą użytkową otaczających nas przedmiotów.

Za nazwą kryje się kolekcja uchwytów i gałek wykonanych ze szlachetnego mosiądzu oraz mosiądzu posrebrzanego, ozdobiona w najszlachetniejszą odmianę bursztynu, pochodzącego z Morza Bałtyckiego. Jest to nawiązanie do wartości bursztynu, który w I wieku naszej ery był cenionym przedmiotem handlu, i po który kraje basenu Morza Śródziemnego organizowały wyprawy aż do wybrzeża Bałtyku, nazywając go "Złotem Północy".

W skład kolekcji wchodzi gałka o nazwie Pinus oraz dwa uchwyty: Larix oraz Abies dostępne w rozstawie 128 mm.

Naturalne i niepowtarzalne bursztyny sprawiają, że każdy uchwyt czy gałka są same w sobie unikatem, tak samo jak ich artystyczne ręczne wykonanie. Seria dedykowana jest dla wyjątkowych mebli w wyjątkowych pomieszczeniach, którymi może stać się salon, gabinet czy sypialnia. Kolekcja Bursztynowy Szlak z pewnością dostarczy użytkownikom wiele satysfakcji estetycznych, jak i też funkcjonalnych.

Naturalne i niepowtarzalne bursztyny sprawiają, że każdy uchwyt czy gałka są same w sobie unikatem. Złoto Północy.pdf/files/artykuly_zalaczniki/2009-01/gamet_burszytnowy_szlak.pdf