2015-10-08Relacja po targach FURNICA 2015

Lider w produkcji dekoracyjnych akcesoriów meblowych GAMET z dużym sukcesem zaprezentował się podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Firma wystawiła się wspólnie z STALMOT&WOLMET w ramach grupy kapitałowej, prezentując tym samym kompleksowość rozwiązań dla szeroko rozumianej branży meblarskiej.

Targi FURNICA okazały się świetną okazją do zaprezentowania szerokiego i różnorodnego pod względem stylistycznym asortymentu akcesoriów meblowych przez firmę GAMET na rodzimym rynku także dla międzynarodowej publiczności. Było to bardzo sprzyjające wydarzenie branżowe na prowadzenie rozmów biznesowych z licznymi partnerami nie tylko z Polski, ale także zza wschodniej i zachodniej granicy. Wśród zainteresowanych produktami marki GAMET i FURTECO byli zarówno przedstawiciele producentów mebli, hurtowni akcesoriów meblowych oraz studiów kuchennych. Liczną grupę odwiedzających stanowili także stolarze, projektanci mebli jak i dekoratorzy wnętrz, którzy z dużym zainteresowaniem zapoznawali się estetycznymi walorami uchwytów, gałek czy wieszaków, jak i z ich funkcjonalnym zastosowaniem.
 

Najwięcej pytań ze strony odwiedzających było wokół najnowszych kolekcji akcesoriów meblowych, które przyciągały uwagę swoim oryginalnym i wyróżniającym się wzornictwem. Zaprezentowane nowości to dowód na to, że firma GAMET świadomie inwestuje w atrakcyjny design, będący często owocem współpracy z niezależnymi projektantami z Polski, z Włoch czy też z Hiszpanii. Firma GAMET podchodzi do rozwoju nowych produktów w bardzo innowacyjny sposób stosując najnowsze technologie i ciekawe rozwiązania techniczne.

Najlepszym przykładem na to są uchwyty UU15 z kolekcji HANTLE nawiązujące swoim kształtem do industrialnego charakteru wnętrz. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wypełniania powierzchni uchwytów barwną emalią, uchwyty te zyskują nową i niespotykaną dotąd jakość. W sposób oryginalny dekorują mebel, pełniąc jednocześnie funkcję użytkową. Uchwyty HANTLE dostępne są także w bardziej stonowanym w wariancie bez emalii.

Z kolei niezwykłe wyczucie włoskiego stylu przejawia się w uchwytach UR40 z kolekcji ANIMA, zaprojektowanej przez włoskich projektantów: Marcello Albini i Gianmarco Blini. Połączenie subtelnego, ażurowego kształtu uchwytów wraz z ich misternym wykonaniem stanowi o wyjątkowości całej kolekcji.

Licznie prezentowane na targach były także produkty wykonane z galwanizowanego aluminium, które swoim designem i jakością wykonania świadczyły o dużym potencjale technologicznym jaki posiada firma GAMET w zakresie obróbki aluminium. Wśród nich można było odnaleźć uchwyty meblowe, ale także prototypowe modele wieszaków łazienkowych tzw. „ręcznikowce”, które wśród odwiedzających wzbudziły spore zainteresowanie.

Na stoisku nie mogło zabraknąć także dobrze rozpoznawalnej kolekcji CAMELEON, gdzie uchwyty UU06 i UU07 prezentowane były w pełnej palecie barw. W ramach MODULAR SYSTEM pokazywane były także uchwyty UA84 i UA85 oraz kolekcja PUZZLE pozwalająca na kreatywne podjęcie do aranżowania uchwytów na meblach.

Firma GAMET zaprezentowała także akcesoria techniczne w postaci różnego typu prowadnic oraz szuflad dwuściennych GAMET BOX. Dzięki specjalnie przygotowanej targowej ekspozycji mebli kuchennych i łazienkowych można było bezpośrednio przetestować ich sprawne działanie oraz poznać ich wszystkie zalety.

 

Tegoroczną edycję targów FURNICA można uznać za bardzo udane wydarzenie marketingowe dla firmy GAMET, które w przyszłości z pewnością zaowocuje nowymi kontaktami biznesowymi oraz ciekawymi wdrożeniami.

Relacja po targach FURNICA 2015
Relacja po targach FURNICA 2015
Relacja po targach FURNICA 2015
Relacja po targach FURNICA 2015
Relacja po targach FURNICA 2015